Tabu

3. října 2017 v 16:41 | Viktor |  Ostatní

Dnes se podíváme prostřednictvím úvahy našeho nového člena Hnutí nezapojených na to, jaké tělesné znaky jsou pro ženy rozhodující při výběru partnera.

Snad se i díky našemu blogu svět jednou dozví, že jsme tady žili a že naše celoživotní samota nebyla naší volbou...


Co pokládá běžný člověk za největší tabu, o kterém se nemluví? Je to něco kolem sexu? Nebo něco kolem politiky? Nebo snad něco kolem náboženství? Vedle, jak ta jedle! Největší tabu se týká žen, přesněji řečeno, kritérií, podle kterých si ženy vybírají partnery.

Všechny ženy, když se jich zeptáte, podle čeho si vybírají partnera, shodně odpoví, že si vybírají podle chrakteru, inteligence, důvtipu, věrnosti a spolehlivosti. Zajedno jsou všechny ženy i v tom, podle čeho si partnera rozhodně nevybírají, a to je vzhled. Fyzický vzhled je až na posledním místě, teprve když dotyčný muž projde sítem testů charakteru a inteligence, teprve potom si ženy aspoň okrajově začínají všímat, jak dotyčný vypadá.

To tabu je právě v tom, že všechno je úplně naopak.

Ženy si během prvních pár vteřin vyberou partnera jen na základě vzhledu, a pokud se jim fyzicky nelíbí, nemá u nich šanci, ani kdyby měl srdce ze zlata nebo kdyby byl ztělesnou studnicí moudrosti. Ošklivý muž se pro ženu během prvních pěti vteřin, kdy se dostane do jejího zorného pole, stavá neviditelným a neslyšitleným, takže má u ní nulovou šanci. Ženský mozek už od dob pravěku funguje při výběru partnera jako dokonalý a velmi rychlý superpočítač, nejdříve zhodnotí na muži jeho oči (barvu duhovek a hustotu řas, řasnatci zabodují během první vteřiny), potom hustotu vlasů, tvar dolní čelisti (robusní brada je důkazem vysoké hladiny testosteronu), dále se pozornost přesouvá na kvalitu zubů (musejí být absolutně rovné a a bílé jako čerstvě padlý sníh), dále hodnotí žena postavu, konkrétně šířku ramen, obvod hrudníku, plnost stehen.

Pokud muž během prvotního pětivtěřinového skenu selže ve více než dvou bodech, ztratil u dotyčné všechny šance. Pokud přesto diskvalifikovaný muž na ženu něco zkouší, uslyší od ní klasickou výmluvu typu: "Nejsi můj typ", nebo "Nepřeskočila jiskra" nebo "Teď nemám čas, ale já se když tak někdy ozvu" Dotyčný muž je ponížen a odkopnut.

Říkáte si, že to je katastrofa? Ne, tohle byla jen ta lepší varianta. Mnohem horší sitauce nastane, pokud muž vyhoví ve všech bodech a skenovací zařízení naobjeví žádnou fyzickou závadu. Opravdová katastrofa nastane, když je muž řasnatec s krásnýma očima, hustými vlasy, robusní bradou, rovnými bílými zuby, širokými rameny, vystouplým hrudníkem a plnými stehny. Terpve nyní nastane opravdová katastrofa, ale pro ženu!

Proč? Protože v tuto chvíli dotyčná oslepne a ztratí veškrý rozum. Dotyčný krasavec je alkoholik? Nevadí, každý přece pije. Dotyčný krasavec je nevěrný a střídá ženy? On za to nemůže, doposud ještě nenašel tu pravou, prostě měl smůlu, chudák. Dotyčný je lehce mentálně retardovaný? Ale není retardovaný, jen má svůj vlastní styl vyjadřování, je prostě jiný, je to pravý originál. Dotyčný je gay? Ale on není gay, vždyť sexuální experimenty se stejným pohlavím jsou dnes normální. Dotyčný se topí v dluzích? Chudákovi nevyšlo podnikání, ale sprvná partnerka za něho jeho dluhy zaplatí...Pokud máš originální myšlenku nebo nový pohled na téma blogu,
můžeš nás kontaktovat na adresy uvedené na konci stránky.

Když napíšeš svůj článek, staneš se po jeho zveřejnění
členem Autorského klubu našeho hnutí.

Jestliže znáš další nezapojené, kteří by se chtěli přidat
k Hnutí nezapojených, dej jim vědět o našem blogu.

 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (233)
Zobrazit starší komentáře

201 Ala Ala | Středa v 0:14 | Reagovat

Až na to, že pro každého je atraktivní něco jiného. Pokud by ty kecy v článku byly pravdivé, proč mi tedy většina chlapů mých kamarádek připadá odporná a nikdy bych je na sebe nenechala šáhnout, ale daným kamarádkám připadají sexy? Každému sedí něco jiného. Nesetkala jsem se nikdy s žádnou babou, které by se líbil každý chlap který zrovna randil s jejich kamarádkami.
Článek naprosto postrádá jakoukoliv objektivitu. Realita je úplně někde jinde. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Já to vidím dnes a denně a málokdy se setkám s nějakým párem, kde by mi muž připadal natolik atraktivní, abych si s ním vyšla. Ze všech mých kamarádek co mám je tu jen jedna, která má chlapa, co mi připadá aspoň trochu atraktivní, ostatní by u mě v žádném případě nepochodili. Dle tvého článku by to tak ale být nemělo, takže tu asi bude někde chyba. A vzhledem k tomu, že několik mých známých to má stejně jako já, daná chyba nebude na mé straně....

202 Mám rád pivo Mám rád pivo | Středa v 1:34 | Reagovat

[201]:Ženy, které tohle dělají, trpí nějakým komplexem povýšenosti, nebo jsou zatrpklé a zahořklé. Tím, že někomu uškodí svojí nepřejícností se podělit tím nejlepším co na světě existuje, to znamená sebou, si jen něco kompenzují. Osobně je mi takových žen líto a tak hlavně Vás nepřející ženy prosím, zkuste si najít něco jiného co Vás bude naplňovat, tahle nectnost Vám mnoho štěstí nepřinese.

203 Jukl Jukl | Středa v 7:33 | Reagovat

[201]: Alo, jsi jen nepřející závistivá blbka, která prostě nedokáže překousnout, že kamarádky mají hezkého chlapa. Proto pomlouváš chlapy od svých kamarádek.

204 Ala Ala | Středa v 8:08 | Reagovat

[203]: Až na to, že nemám co závidět vzhledem k tomu, že mám doma svého krásného chlapa a nikdy bych ho za nikoho nevyměnila. Zkrátka se mi jejich chlapi nelíbí, to nemá co dělat se závistí. Upřímně bych raději zůstala do smrti sama, než být s někým, kdo mě nepřitahuje. Ale v dnešní době je v módě na každého křičet že jen závidí jakmile se mu něco nelíbí, takže ten Váš komentář chápu. Mohla jsem něco takového očekávat.

[202]: Nevím, kdo je tu zatrpklý a zahořklý. Nikomu ničím neškodím a rozhodně to neznamená, že jim to nepřeju. Kamarádky moc dobře vědí, že se mi jejich výběr nelíbí a většině z nich se zase nelíbí ten můj. Na rozdíl od chlapů z toho ale neděláme vědu a jsme na druhou stranu rády, protože si tak nelezeme do zelí. Ale to pánům jako Vy asi nikdy nedojde. Je asi zbytečné tu v této konverzaci pokračovat, jelikož jak vidím, nikdo z vás tady nechce a nikdy pravděpodobně ani neuvidí pravdu a že každou ženskou přitahuje něco jiného.

205 Ivvik Ivvik | Středa v 10:25 | Reagovat

[202]: Možná jenom potřebují potkat někoho, koho budou mít natolik rády, že je to přinutí změnit názor. ;-)

[201]: Taky mi partneři mých kamarádek nepřipadají přitažliví, ale to je asi OK. Opačná situace by našemu přátelství myslím moc neprospívala. :-D

206 Co už Co už | Středa v 15:08 | Reagovat

Tak když je mě náká přitažlivá pochopitelně bych s takovou osobou chtěl něco mět ale když nepřeskočí jiskra jak se věčina domnívá tak žena nemá zájem a + další povrchnosti co ten moment který by se MOHL vyvinout zabíjí.A hodně na straně žen :-( když ti nezbývá nic než si přiznat že to v životě není jen smůla po 30+
No prostě to chce jen vyrovnanost se sebou a uklidnit se že v životě prostě nelze mít všechno.Taky v tom jsou určité priority čeho každý chce dosáhnout.Svádět a ukazovat prstem na někoho je lehké a nefér to je pravda.
Ale sorry vzhledem k tomu co se na blogu píše tak mě to v celku nutí se zamýšlet a určitě s toho vyvozuji fakta která nelze opomíjet a pokud možná to vyřešit :-) Problém nastává když protějšek ti nedá ani šanci a nechce se mu výmluva a podobně.Nevyřešíš nic!Je to jak na tenkým ledě a navíc těžko se vykecaš ve vztahu s něčeho kolem 30+
Takže račí někoho skritizuju nebo se mu vyhnu za něco co on ani nemůže :-(
Přehlížet fakta je jedna věc,zvlášť když ani ta komunikace s některýma není jednoduchá :-D

207 Carolina Reaper Carolina Reaper | Středa v 19:14 | Reagovat

[198]: No vidíš, a zrovna Radek Holub pro mě přitažlivý je. Co člověk, to názor, prostě.

208 Viktor Viktor | Středa v 19:51 | Reagovat

[207]: To ti tak věřím. :-)

209 HzB alias zeny-nejsou HzB alias zeny-nejsou | Středa v 20:28 | Reagovat

Tak bradu má...

210 Viktor Viktor | Středa v 20:37 | Reagovat

[209]: Má sice bradu,celkem i ramena, ale zuby má hrozné, vypadá to, jako by mu chyběly. Taky obočí mu chybí. A řasy taky nic moc.

211 honestsmile honestsmile | E-mail | Web | Středa v 21:54 | Reagovat

Vyssi, starší, hezkej. Nazdar. Pak aby nebyl blbej

212 Jana Jana | Čtvrtek v 8:43 | Reagovat

Samozřejmě, že jde o vzhled. A žena, který tvrdí, že ne, prostě lže.
Nikdy bych nemohla být s partnerem, co mě nepřitahuje ať by byl v jiných ohledech sebelepší. A že takových je. A všichni jsou ve friendzone. Nedá se svítit, na vzhledu záleží.

213 Ivvik Ivvik | Čtvrtek v 10:46 | Reagovat

[212]: Já taky nejsem schopná chodit s klukem, který mě nepřitahuje (kdyby to šlo, byl by můj život mnohem jednodušší), přesto trvám na tom, že přitažlivost a krása není totéž. Prostě ne. Vnímám to na sobě, vidím to kolem sebe, vím to podle toho, co říkají lidé kolem mě a to v situacích, kdy se tohle téma neřeší, řeknou to naprosto spontánně a nemají důvod si to vymýšlet. Navíc drtivá většina lidí prostě není ukázkově krásná, přesto mi přijde, že si jich dost najde partnera. Potíž je v tom, že lidi se občas dohadují o dvou úplně extrémních situacích. Jedna je, že na vzhledu nezáleží vůbec a vlastně může každý chodit s kým se mu zlíbí, druhá je, že o nic jiného než o vzhled nejde. Řekla bych, že obě tahle tvrzení jsou od pravdy dost daleko.

214 Ivvik Ivvik | Čtvrtek v 10:54 | Reagovat

Ačkoli možná to má opravdu každý jinak, co já vím. 8-)

215 james james | Čtvrtek v 11:11 | Reagovat

[213]: "Potíž je v tom, že lidi se občas dohadují o dvou úplně extrémních situacích. Jedna je, že na vzhledu nezáleží vůbec a vlastně může každý chodit s kým se mu zlíbí, druhá je, že o nic jiného než o vzhled nejde."

Samozřejmě, na všem záleží.

Ale pokud se partnerce aspoň trochu fyzicky nelíbíte, pak na těch ostatních vlastnostech už nezáleží.

I krasaveček může mít problém, pokud se bude chovat jako úplný retard ale je v mnohem lepší výchozí pozici, než průměrňák nebo dokonce oškliveček.

216 james james | Čtvrtek v 11:17 | Reagovat

[215]: * mělo tam být 'potenciální partnerce'.
Vypadlo mi slovo.

217 Ivvik Ivvik | Čtvrtek v 12:31 | Reagovat

[215]:
Vím o případu, kdy se známé partner fyzicky kdovíjak nelíbil, ale spíš jí připadal charismatický a to jí k němu přitahovalo. Neměla důvod si to vymýšlet. (bavili jsme se o tom člověku a řekla to naprosto spontánně, protože se možná chtěla svěřit, nikdo se nikoho nesnažil přesvědčovat, jestli záleží na vzhledu, nebo ne...).
A protože to určitě někoho napadne: Ne, v penězích se dotyčný opravdu netopí. :)

218 james james | Čtvrtek v 16:06 | Reagovat

[217]: "Vím o případu, kdy se známé partner fyzicky kdovíjak nelíbil, ale spíš jí připadal charismatický a to jí k němu přitahovalo."

No, charisma by se dalo definovat jako určitá kombinace vzhledu a chování, kterou lidi považují na přitažlivou.
Takže se jí vlastně líbil.

219 Markii Reed Markii Reed | Web | Pátek v 11:16 | Reagovat

Tato úvaha je naprosto pravdivá. Ženským jde jen o vzhled! Charakter muže je pro ně irelevantní věc.

Když takový muž skončí v jejich spáru, po nějaké době ženy poznají, že jde o zlého člověka a celé to odstartuje sled událostí, kdy žena pláče, píše statusy o tom, jak jí nikdo nemiluje, a jak jsou všichni muži stejní apod.

220 Ivvik Ivvik | Pátek v 13:20 | Reagovat

[218]:Já bych neřekla, charismatický člověk podle mě na pohled přitažilvý být až tak nemusí, spíš má celkově silnou osobnost, která na lidi působí.

Jde mi o to, že vzhled roli hraje, ale mam dojem, že mu lidi často přikládají větší důležitost, než skutečně má. Přitažlivost je podle mojí zkušenosti výsledek celkového dojmu, který tvoří vzhled, hlas, celkový projev, jak se dotyčný pohybuje, jak nám (ne)voní, i to jak se vyjadřuje a reaguje na různé situace... prostě všechno, co lze pozorovat různými smysli. Takže vzhled v tom všem může být hodně důležitý, ale taky nemusí. Může se stát, že i když někdo není na pohled až tak zajímavý, ty ostatní složky ten optický dojem převálcují natolik, že je to nakonec úplně jedno. To je myslím to, co se stalo téhle mojí známé.

221 HzB alias zeny-nejsou HzB alias zeny-nejsou | Pátek v 13:26 | Reagovat

[220]: Vy ženy tomu obvykle říkáte, že něco "vyzařuje". Tohle by stálo za článek, co to vlastně znamená, nebo jak to vnímáte...

222 Panda Panda | Pátek v 16:40 | Reagovat

[221]:
Jo, jo, "vyzařuje". Je to úplně jednoduchý, prostě z toho člověka máme určitý pocit. Buď hned jak ho vidíme, až po očním kontaktu, popřípadě když se s ním chvilku bavíme (já se na to třeba vždycky zaměřuju, protože ráda analyzuju lidi). Vnímáme to jako "pocit z osoby", ale osobně si myslím, že jde o celkovou kombinaci určitých faktorů od vzhledu, přes upravenost až po postoj, držení těla, vyjadřování,...
Celá tahle věc určitě hraje roli, ale výsledek závisí na sympatiích, společných věcech a tom, že si ty dva nesjou vzájemně odporný.
Mě musí chlap hlavně zaujmout, čímkoli.  
(Ilustrační story ze života: Byla jsem několik měsíců poblázněná do týpka, co mi pomohl když mi bylo špatně na běžkařký tůře a pak jsem zjistila, že poslouchá metal. Tenkrát mě jen tak napadlo, že by byla švanda, kdyby jsme spolu chodili, protože moje nejlepší kamarádka chodí s ortodoxním metlákem. Začala jsem si všímat detailů, protože ráda analyzuju lidi, co mě zaujmou. Z profilu vypadá jeho tvář jinak než zepředu, když je nervózní narovná se zpříma, není nijak dvakrát společenský a je snad jediná zatracená osoba na světe, která se nemusí stydět nosit plavecký brejle, protože mu nějakým zázračným způsobem seděj.
Problém je, že jsem plachá a k sebevědomí jsem přišla "náhodou a vcelku nedávno", takže   jsem se na nic nezmohla a jen jsme na sebe často čuměli. Pak si našel holku, ale pořád se několikrát týdně vídáme a já ho teď beru jako známého.
Pořád na mě někdy zírá.
Zvláštní to týpek.)

Každopádně co si budeme, jsou povrchní ženský, který chtěj citlivýho, chytrýho, úžasnýho, pokud možno bohatýho a namakanýho sportovce s tváří jako Bůh. Jenže ty taky většinou nehledaj vztah, kde si budou s tím druhým rozumnět (moje jiná drahá kamarádka).

223 Ivvik Ivvik | Sobota v 18:32 | Reagovat

[221]: To by bylo fajn. Třeba se toho někdo ujme. Já mam většinou sklon být po pár dnech silně nespokojená s jakýmkoli delším textem, který na internetu vypustím, takže se raději o nic pokoušet nebudu. Mě by třeba zase zajímalo, jak tyhle věci mají muži, protože jsem dlouho žila v představě, že to máme všichni nastavené plus mínus podobně.

224 HzB alias zeny-nejsou HzB alias zeny-nejsou | Sobota v 18:57 | Reagovat

Říká se, že se to dělí na "horňáky" a "dolňáky", ale jinak co se týká dalších atributů, jako jestli se nám líbí blondýny nebo brunety, velký nos malý nos, přemýšlivá introvertka nebo flirtující extrovertka - v tom se asi značně lišíme... Většinou nás zaujme spíše štíhlá postava, ale část mužů je spídše na silnější ženy a taky ke každé se hodí něco trochu jinýho...
Každopádně pokud zůstaneme u povrchního tématu tohoto článku, tak vkus každého soudruha se docela liší.
Ovšem zvlášť u nás starých nepolíbených se míra vkusu s postupem věku zhoršuje a líbí se nám pomalu každá.
Pak už záleží opravdu spíš na charakteru a preferovaných osobnostních rysech.
Já já říkám - stačilo by mně, kdyby nebyla zlá a hloupá... :-x

225 ProHolkyUjelMiVlak ProHolkyUjelMiVlak | Sobota v 20:43 | Reagovat

[224]: Jen ženám se bohužel stále líbí jen krasavečci, tak to je neřešitelnej problém.

226 BarbaraJane BarbaraJane | Web | Sobota v 23:03 | Reagovat

Vážně by mě zajímalo, jakým omylem se tyhle zaujaté fňuky pořád dostávají na hlavní stránku. Jasně že se člověku musí ten druhý "líbit" - to platí jak pro ženy, tak pro muže. Ale i za sebe můžu říct, že "můj typ" neznamená "má vypracované tělo a dokonalý obličej", dotyčný mi prostě jenom musí být od pohledu sympatický. Můj žum rozhodně není žádný model, ale od první chvíle mi byl sympatický, bez toho by to nešlo.
Mimochodem, vážně by mě zajímalo, co podle těch, komu vadí fráze jako "nejsi můj typ" nebo "nepřeskočila jiskra", má dělat žena, které se neustále vnucuje muž, který je jí prostě nesympatický. To si s ním má něco začít jen proto, aby se chudáček necítil špatně? Možná by bylo lepší v případě, že vidíte nezájem, to děvče prostě neotravovat.

227 Mireček Mireček | Neděle v 6:50 | Reagovat

[226]: Barbaro, pokud ženská chce dát ošklivcovi košem, tak by mu neměla říkat otřepané fráze typu nepřeskočila jiskra, nebo nejsi můj typ. Raději by měla říct pravdu: máš křivé zuby, seš hubený, chybí ti brada, máš světlé řasy, máš bledou kůži atd. Prostě trochu upřímnosti by neuškodilo.

228 ProHolkyUjelMiVlak ProHolkyUjelMiVlak | Neděle v 10:07 | Reagovat

[226]: K tomu aby člověk mohl mít holku sympatie nestačí, když je kluk stejně škaredý. Sympatický neznamená bohužel krásný. Dost často se ty pojmy pletou.

229 Miriam M. Miriam M. | Web | Neděle v 11:11 | Reagovat

[227]: Opravdu bys tohle chtěl slyšet, Mirečku? Jako vážně a na férovku? Podívej, sama jsem přesně ten typ holky, které na tomhle blogu pranýřujete, respektive hodně mi u muže záleží na vzhledu, na penězích nikoli. Jsem zblázněná do muže, který, ač vysokoškolák, má plat silně pod celostátním průměrem - ale je hezký jako obrázek a já nepopírám, že to byl jeden z důvodů, proč mě to k němu vždycky tak táhlo a táhne.
A jo, za svůj život jsem odmítla hodně mužů a vždycky byl vzhled jedním z faktorů, proč jsem řekla ne. A vždycky jsem to dělala tak, jak píšeš, používala jsem fráze typu "nehodili bychom se k sobě", "nepřeskočila jiskra" atd. Protože jsem nechtěla ty kluky ranit. Na nich nebylo nic špatného - a asi nebyli nekoukatelní pro každou, vzhledem k tomu, že jeden z nich už má přítelkyni a dítě - a jiný se nedávno oženil s mojí kamarádkou.
Ty tedy myslíš, že jsem jim to měla říct přímo? Něco jako "sorry, vypadáš vyblitě/máš málo vlasů/křivý zuby/nesnesitelný smích atd. a já bych to prostě nevydržela?" Opravdu bys chtěl od holky, která se ti líbí, slyšet tohle?
Víš co, udělám pokus. Až se objeví příští zájemce, neodbudu ho svým současným "jsem zadaná", ale výše uvedeným způsobem. A uvidíme, co on na to...

230 Ivvik Ivvik | Neděle v 12:00 | Reagovat

[227]: Pokud si nemyslím, že ten kluk je ošklivý, nevidím na něm žádný konkrétní rys, který by mě odpuzoval, tak co mam jako říct? Já nevím, když mě někdo nebere, tak vážně nepřemýšlím o tom, jestli to třeba není tím, že nemá dost husté řasy, prostě to je celkový pocit z dotyčného. Ale popravdě, ani kdyby to opravdu mělo konkrétní důvod (co mě opravdu odpuzovat může, je nadváha) tak to takhle natvrdo říct neumím a nemyslím si, že by to dotyčného potěšilo. Však já taky nejsem Miss Word, dokážu pochopit že pro spoustu kluků prostě nejsem zajímavá, neuráží mě to, ale nepotřebuju slyšet, že mam na dotyčného moc velký nos, nebo něco takového. :-D

231 Ivvik Ivvik | Neděle v 12:14 | Reagovat

*miss world :D

232 Co už Co už | Neděle v 12:59 | Reagovat

Sranda nastane až v okolí nikdo takový nezbude a vlastně ani neexistuje :-D
Sen o krasavečkovi je jen pouhá fikce :-P
Už tet vydím že vztah si může dovolit jen někdo nebo zabalit 20 mladou na prachy.
Smutné je že jsou lidi co chtějí lásku nevině a zaškodně odstrčovani :-(
Hlavně povrchními léčí a podobně.Hlavně jsem si všiml že nezadanejch a td.. Jsou kvanta a moc lidi o tom nemluví protože ani jeden s kamošu stejně nikoho nemá :-D

233 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | Neděle v 16:44 | Reagovat

Bééé, už zase tyhle fňuky. Vypovídající hodnota článku veškerá žádná, jen bulení a bulení. Vážně doporučuju vyhledat odbornou pomoc, z tohohle může být ještě mrzení, to neni možný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 honzazbrna@centrum.cz
zapovezeny@seznam.cz