Sebevědomí a vztahy

20. září 2017 v 19:50 | Andrew |  Ostatní

Byl jsem požádán, ať sepíšu článek o sebevědomí s cílem zachytit téma z jiného úhlu pohledu.
Zde je tedy moje prvotina na blogu...

V dnešní digitální éře má pomalu každá holka od raného věku desítky až stovky liků u fotek na FB.
Sebevědomí tak může utěšeně růst. Pokud není vyloženě ošklivá, stačí jí jen existovat a má slušnou šanci na vztah.

Kluk musí zápasit s odmítáním a nenechat si sebevědomí rozdupat.

Vždy se čekalo, že kluk udělá první krok, ale dle mého názoru právě internet všechno kazí. Na seznamkách, s trochou nadsázky, píše skoro každý skoro každé, aby měl aspoň nějaké šance. A holka potom získá pocit, že má nepřeberný výběr. Ale kdyby se najednou všichni spárovali, bude ráda, že na ni zbyde jeden zájemce.

Sebevědomí a úspěch v navazování vztahů s ženami jsou trochu jako začarovaný kruh. Jedná se o příklad pozitivní zpětné vazby, kdy následky předchozích akcí stále posilují výchozí nastavení.

V našem případě, kdo si najde první vztah, má najednou více zájmu i ze strany dalších žen, které si ho předtím nevšímaly. Kdo je žádaný, jeví se hodnotný, kvalitní a je o něho stále větší zájem. A už jsme u pozitivní zpětné vazby...

Naopak, komu se nedaří vztah navázat, připadá ženám jako "ten divný" a tím se jeho šance opět dále snižují. Začarovaný kruh...

Pak už jeho šance závisí na tom, jestli na rande dokáže holku přesvědčit, že na vztahy neměl čas, protože se věnoval jiným hodnotným činnostem. Nebo si může dokonce vymyslet existenci "bývalky" a snažit se být při této lži dostatečně přesvědčivý.

Případně může naznačit, že měl prostě ve vztazích k ženám smůlu a doufat, že to holka snese.

Co se týká otázky věku při hledání partnerky, je zde jeden velký paradox. Kluk na střední často zažívá situaci, kdy stejně staré holky nebo i mladší dávají při výběru přednost o několik let starším partnerům. Když poté muž dospěje do věku, kdy by o něj ženy už mohly mít zájem, vystavuje se riziku, že bude považován za divného, z důvou, že vztah neměl již dříve...

Opět se nezavděčí... A ne každý potká holku, která by chtěla o něco mladšího. Nakonec to dopadne tak, že kluk až mu bude třeba 28 let bude také lovit "v mladších vodách" a dělat to samé, co dřív nesnášel jako nefér konkurenci.

Mám pocit, že se věkové rozdíly ve vztazích zvyšují. Dříve se dost párů ze stejného ročníku VŠ nakonec i vzalo. Dnes je to daleko méně časté. Holky pálí už za hotovými inženýry s rozjetou kariérou a kluci balí holky někde z prváku SŠ. Ironie osudu.

A když k tomu připočteme, že těch mladších holek je málo kvůli demografickému poklesu, je to smrtelná kombinace.

Americký psycholog Philip G. Zimbardo (*1933), který je slavný díky tzv. Stanfordskému vězeňskému experimentu z roku 1971, napsal v roce 2015 poměrně tlustou knihu s názvem Odpojený muž. Přiznávám, že jsem četl zatím jen ukázky a recenze. V této knize píše právě o krizi současných mužů a pojetí mužnosti. Sice se jedná o pohled z USA nebo obecně "západu", ale určitě se některé věci týkají i ČR. Autor se dívá na dnešní muže kriticky, ale neklade jen jim všechno za vinu. Předchozí generace v dobách, kdy ještě neexistovaly technologie jako chytré telefony, počítače a internet neriskovaly pád do virtuální pasti.

Je zajímavé, že takový pohled na věc přináší někoho z úplně jiné generace, který je ženatý už dlouhá desetiletí a je úspěšný a slavný ve svém oboru.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zeny-nejsou zeny-nejsou | 20. září 2017 v 19:59 | Reagovat

Díky za originální myšlenky

2 Mám rád pivo s rumem Mám rád pivo s rumem | 20. září 2017 v 20:02 | Reagovat

Kvalitní článek, mnohem lepší než ten můj. Opět musíme se potýkat s paradoxy a se začarovaným kruhem.....

3 ProHolkyUjelMiVlak ProHolkyUjelMiVlak | 20. září 2017 v 20:29 | Reagovat

Skvělá práce.

4 Andrew Andrew | 20. září 2017 v 21:11 | Reagovat

Díky. Psal jsem to jen narychlo večer, když konečně byl čas. Ať blog nestojí s tématy.

5 luie luie | 20. září 2017 v 21:56 | Reagovat

Demograficky si tu už tak nějaké procento nemohlo najít partnerku. Po 2015 přišly do EU miliony muslimů, prakticky jen mužů. Teď už holku neseženete. V islámem ovládaných zemích rodina dceru prodává za vysoké věno, tady to bude taky.

6 zeny-nejsou zeny-nejsou | 20. září 2017 v 22:00 | Reagovat

nerad bych sem tahal politiku - to vede jenom k nekonečným zbytečným  diskuzím mimo téma

7 luie luie | 20. září 2017 v 22:09 | Reagovat

zeny-nejsou - tak jen mrkněte na grafy, celkem jednoduché - http://www.bbc.com/news/magazine-35444173

8 zeny-nejsou zeny-nejsou | 20. září 2017 v 22:14 | Reagovat

Pěkné švédky :-D
Ale "ONI" k nám zatím nepůjdou, protože v říši mají vyšší kapesný, než by u nás měli minimální plat :-D
Pořád jsme jenom levná kolonie západu...
U nás je problém v této mezinárodní souvislosti trochu jinej.
Naše ženy táhnou za bohatšíma chlapama na "západ"... jenom z gymplu kam jsem chodil znám hned 3...
To pak vznikají noví INCELS jak houby po dešti :-!  :-x

9 Doldas Doldas | 20. září 2017 v 22:20 | Reagovat

Tak jsem si to stáhnul. Nejsem si jistý, že je to, co chcete slyšet: jasně tam říká, že za to může porno a videohry (že jsou chlapi stydlivější než dřív). Jen jsem to teda proletěl (285 stránek!). Pokud vím, tak třeba zeny-nejsou tvrdil, že je to záměna příčiny a následku.

10 zeny-nejsou zeny-nejsou | 20. září 2017 v 22:23 | Reagovat

ano - je to otočení kauzality.
Já se k prvnímu péčku dostal asi ve 24 letech tuším a hry jsem nikdy nehrál - pokud se za hry nepovažují šachy... takže tím to skutečně nebude

11 hefo hefo | 20. září 2017 v 22:42 | Reagovat

Ja vám bratia neviem, ale tento článok mi pripadá ako, síce trochu menej zúfalé, ale predsa len opakovanie tých predošlých cyklických sebaľutovacích myšlienok.

Totiž, pravda je taká, že až na pár nešťastníkov si skoro každý chlap nájde nejakú ženu, asi nie celkom takú, akú si vysníval, ale predsa len nejakú. Popri tom je pravda, že už tu dávno nebola nejaká vojna, ktorá by zosekala pomer mužov voči ženám tak, že by došlo aj na posledných zúfalcov. To však ovplyvňuje všetkých rovnako, tak nemá zmysel nad tým polemizovať, ale radšej sa zamyslieť, ako sa v poradí "kvality mužov" posunúť vyššie. Ale tento posun nie je jednoduchá vec, čo mnoho ľudí nechápe.

Jediný nový postreh, čo tento článok priniesol, je ten posledný odstavec. Áno, niečo ako "mužnosť" je v kríze a problém je aj s prechodom od chlapca k mužovi. Niektorí nedospejú nikdy a čudujú sa. Medzi povedzme Indiánmi bol vždy nejaký rituál prechodu z chlapca na muža, čo ja viem prežiť 3 dni sám v divočine alebo uloviť krokodíla alebo čokoľvek iné, čo sa považovalo za hrdinské (u nás tým bola do istej miery služba v armáde, najmä za čias monarchie; ČSĽA mala horší vplyv, ale tiež to triedilo charaktery, kto bol morálne na úrovni a vydržal, bol iniciovaný ako "pravý muž", zatiaľ čo zo zmrdíkov sa stali veľki zmrdi). A ženám imponuje hrdinstvo, šikovnosť a úspech. Kto ulovil krokodíla a nezahynul pri tom, presvedčil okolie o svojej mužnosti. Chlapček (nehľadiac na vek) kancelárska krysa, bývajúci s rodičmi, ktorého voľný čas spočíva v "paření" počítačových hier či  sledovaní porna (čo je tiež pre budovanie vzťahov veľmi na škodu), tak taký zjavne svojou mužskou iniciáciou neprešiel. A kým neurobí niečo "hrdinské", ženy ho budú naozaj prehliadať.

Ono v mladšom veku na to stačí možno menej, čo ja viem na čundri vedieť založiť oheň jednou zápalkou, vykopať latrínu, či poradiť si v zlom počasí. Alebo zaujať spolužiačky hrou na gitare. Alebo predvádzať triky na kolieskových korčuliach. Atď., nie je to síce všetko tá "iniciácia", ale nejaké kroky k nej áno.
Vo vyššom veku to už žiada vyššie ciele a tú naozajstnú iniciáciu. Odísť do cudziny a uplatniť sa tam. Začať podnikať a byť v tom aspoň priemerne úspešný (byť v pluse) či dokonca zamestnávať ľudí. Zapojiť sa do nejakého významného projektu. Stať sa obecným poslancom a riešiť problémy ktoré trápia miestnu komunitu. Ísť na rok na dobrovoľnícky projekt do Afriky. Bojovať v rodézskej vojne (dobre, na toto je neskoro, toto mohli naši otcovia, resp. otcovia našich amerických bratov). Dať sa na cestu spirituálnej iniciácie (obľúbené sú východné náboženstvá, ale ja by som odporučil kresťanstvo, to vie byť tiež slušná pálka - napr. kniha: https://www.kosmas.cz/knihy/105824/cesta-divokeho-muze/ a podobné od tohto autora - to ma napadlo pri tom Zimbardovi).

Ja som napríklad zbalil svoju ženu tým, že som k nej došiel na odporúčanie spoločného kamaráta (ktorého poprosila, ale bol vtedy preč) s vŕtačkou opraviť skrinku na byte. Možno nie až také očividné, ale tiež malé "hrdinstvo", ukázať, že sa roboty nebojím a som šikovný. Ale s prístupom aký tu otcovia tohto blogu prezentujú, by som nemal najmenšiu šancu.

A dokonca mi Honza a Vlak pripadajú, že trpia reálnou klinickou depresiou, na čo by bolo dobré navštíviť špecialistu. K tomu zas napr. toto: http://www.dailymale.sk/articles/venovane-vsetkym-mudrlantom_4494 (síce po slovensky, ale snáď to nie je taký problém).

Kua, to som sa rozpísal, či som nemal predsa len robiť niečo užitočnejšie?!?

12 hefo hefo | 20. září 2017 v 22:44 | Reagovat

[5]: Píčovina, pán farár. Na ČR/SR to má (aspoň zatiaľ) asi taký vplyv, ako močenie bizónov na hrdzavenie zemskej osi.

13 luie luie | 20. září 2017 v 23:07 | Reagovat

hefo -Nejsou hranice. Třeba moje ex je teď ve Švédsku, protože ji sbalil nějaký Olaf nebo co, který by jinak sbalil Švédku, kterou tamní školství předhodilo muslimům. Ne nekňučím, studuji to. Doporučuji základy demografie, milion mužů kolem 20-30 let zahýbe demografií EU zásadně.
Také spolupracuji na kódu jedné seznamky a tam sekce "on hledá jeho" za dva roky narostla několikanásobně. Buď roste počet bukvic, ale spíš to jen plonkoví kluci zkouší jako ve vězení.

14 luie luie | 20. září 2017 v 23:09 | Reagovat

A trochu pozor, nevěsta z Ukrajiny se sehnat dá, ale při troše smůle proleží půl dne u tabletu, kde žvatlá s rodinou.

15 Doldas Doldas | 20. září 2017 v 23:13 | Reagovat

[11]: Já na svojí ženu udělal dojem (prý) tím, že se mi na rande svěřila, že jí propadla tramvajenka a já s ní šel jí prodloužit (a ještě nějaký problém tam byl, už ale nevím jaký). Že prostě umím něco zařídit. Legrace je, že mi to řekla asi po dvou letech manželství, já na to úplně zapomněl.

16 Vruzik Vruzik | 20. září 2017 v 23:25 | Reagovat

[15]: To je tak strašně zajímavé a k tématu. A třeba o dětech nic?

17 Doldas Doldas | 20. září 2017 v 23:35 | Reagovat

[16]: ??? A co jako. Reaguju na komentář.

18 hefo hefo | 20. září 2017 v 23:43 | Reagovat

[16]: Nie je mi celkom jasné, či si mal úmysel byť ironický, ale predpokladajme že hej. Naopak, mne sa ten príspevok veľmi páčil.

Tak k téme je to tak že dosť, keďže sa to tu točí o tom, ako len krasavečci majú všetky samice. Ako v pesničke od Elánu:
"V klietke tak ako v pralese
je najsilnejší šéf
uchmatne najviac banánov a všetky opice
ostatný samci závidia
a pripravujú prevrat
ale ten super opičák to aj tak vždy vyhrá"

No a praxou sa ukazuje, že vlastne "houby s voctem", ale treba žene nejako zaimponovať. Tak aby ťa ešte viac vystrelo, pridám ďalší svoj možno opäť banálny príbeh.
Od nejakého času som sa začal zdraviť s jednou peknou a aj v iných ohľadoch úžasnou kolegyňou. Tiež mi však nebolo jasné, ako to začalo. Tak som sa na to spýtal a vysvitlo, že odvtedy, čo som jej (a ďalším kolegom/kolegyniam okolo) ponúkol nejaké marhule či čo, čo som od niekoho dostal ako prebytky zo záhrady a zobral som to do práce. Keby som nebol ženatý (alebo nemal morálnu integritu na úrovni), aj by som ju začal baliť, a verím, že by som nulové šance nemal.

Ale človek, ktorý sa len apriori ľutuje, nulové šance bezpochyby má. Je to v tých drobných ľudských interakciách, ktoré sa dejú každodenne, a niektoré z nich zaimponujú či vedú nakoniec aj ku vzťahom. To však nejde moc dobre zahrať. Ak by som bol zúfalec a doniesol by som marhule s úmyslom ponúknuť ich kolegyni, aby si ma všimla, nefungovalo by to. Ale ja som tým vôbec nič nesledoval.

19 Mám rád pivo s rumem Mám rád pivo s rumem | 21. září 2017 v 0:24 | Reagovat

Když už je tu Slovák, jsou incels i na Slovensku? Ještě tak před deseti lety bylo hodně Slovenek v českých obchodech, takže libozvučná slovenština byla často slyšet, i v lekárnách nebo v restauracích, teď to nějak vymizelo, ale pokud vím, Slovenky o "čehúna" nestály. Se Slovenkou by to ještě šlo, ale s Ukrajinkou už ne, stejně nejsou vidět, nenajvýš v továrnách, ale jsou tu spíš Ukrajinci na stavbách a tak podobně.

20 hefo hefo | 21. září 2017 v 11:36 | Reagovat

[19]: "jsou incels i na Slovensku?"

Čo ja viem, možno sú, ale chvalabohu som na nich nenarazil. Mám síce kolegu, čo má 40 a žiadnu ženu, ale on je skôr asexuál, než že by vyplakával, ako ho nijaká nechce a za všetko môžu tí hnusní krasavečci a řasnatci. Jeho životom sú počítače a zjavne mu to tak vyhovuje.

21 zeny-nejsou zeny-nejsou | 21. září 2017 v 12:03 | Reagovat

[20]: To si jenom myslíš... nikdo nás nechápe - prý asexuál... :-!  O_O  :-x

22 Kruxok Kruxok | 21. září 2017 v 12:33 | Reagovat

Je mi 34 let, baví mě spíš počítače, jednou nebo 2x za týden mi přijde holka na inzerát na půl hodiny za 500 masírovat penis s lubrikantem a to už tak nějak stačí. Chlapů je moc a ne každý musí vyhrát.

23 č.n.s. č.n.s. | 21. září 2017 v 16:02 | Reagovat

[20]: "... on je skôr asexuál, než že by vyplakával, ako ho nijaká nechce..."
No tak podle toho bysme byli asexuálové všichni :)
To si snad myslíš, že my panicové takové věci každému říkáme?
No ty vole...

24 hefo hefo | 21. září 2017 v 16:54 | Reagovat

[23]: Tak nejaké roky ho už poznám, takže to viem odhadnúť lepšie než ty.

Akosi si prisvojujete všetkých nezadaných, azda aby sa zdalo, že vašej tragédskej sorty na čele s Honzom je nezanedbateľné množstvo...

25 lupon lupon | 21. září 2017 v 17:40 | Reagovat

[23]: tak mu zkuste sehnat do postele holku kolem dvaceti let. Uvidí se, jaký je to asexuál.

26 zeny-nejsou zeny-nejsou | 21. září 2017 v 18:22 | Reagovat

[23]: Přesně - nikdo nás nechápe. Každej si v nejlepším případě myslí, že jsme asexuálové...

http://zeny-nejsou.blog.cz/1708/nikdo-nas-nechape

27 hefo hefo | 21. září 2017 v 23:24 | Reagovat

[25]: Tak predpokladám, že v jeho veku mu inštrument medzi nohami ešte funguje, tak za daných okolností by sex mal a snáď by sa mu to páčilo, ak by sa to stihlo popri čakaní na výstup dlho bežiaceho skriptu na servri ;-)

Ale to neznamená, že by preňho sex alebo vzťah so ženou bol nejakou prioritou, pre ktorú by mu stálo za to, o niečo sa snažiť namiesto iných vecí, ktoré ho bavia viac. T.j. vulgárnym bonmotom vyjadrené: namiesto "jebe ženy" on "jebe na ženy".

28 Andrew Andrew | 22. září 2017 v 10:33 | Reagovat

[11]: Díky za dlouhou reakci. Samozřejmě, že v životě se o něco snažím. Tady to možná vypadá jako litování se, protože tady člověk může uvažovat otevřeně o tom, co jindy nechává nevyslovené jako v Pandořině  skříňce. Netvrdím, že nějaké věci platí ve 100 %, je to jen pravděpodobnost, ale ne jistota. S těmi rituály jako vstupem do světa mužů máš určitě pravdu. S těmi koníčky je jasný, že kdo se jen válí u tabletu je k ničemu. Jsou koníčky, které jsou vděčné jako umět hrát na kytaru a zpívat. Ale když má člověk koníčky, co nejsou tak vděčné je to těžší. Ježdění na kole, pěší túry do hor, hraní šachů. S hudebními nástroji si naneštěstí netykám.

29 Princ Princ | E-mail | Web | 22. září 2017 v 11:42 | Reagovat

Prý "Ženy pálí za inženýry" :D

30 Andrew Andrew | 22. září 2017 v 12:10 | Reagovat

[29]: To je takové zjednodušení. Myšleno, že radši půjdou s někým starším už dostudovaným, co má víc prachů než se studujícím vrstevníkem. To bylo vždycky, ale mám pocit, že dnes je to ještě více. To že se věkové rozdíly zvyšují nemůžu podložit žádnou statistikou, takže je to jen pocit a můžu se mýlit. Jinak si cením  článků na vašem webu - Kyjev musel být zajímavý. Na rozdíl od takového Davida Hůrky ty články Streetgame většinou mají vyšší kvalitu.

31 hefo hefo | 22. září 2017 v 16:57 | Reagovat

[28]: To som rád, vidno, že ty ešte máš nejakú nádej. Moja rada je: vykašli sa na tento blog a vzájomné potľapkávanie sa depresívnych zúfalcov, lebo ťa to stiahne ku dnu.

Venuj sa ďalej svojim koníčkom a pri tom sa predovšetkým snaž byť s ľuďmi. Nie hneď baliť ženy, ale mať veľa kamarátov a kamarátok. To časom príde. Dá sa aj pri bicyklovaní či túrach, vždy prehodiť pár slov s ľuďmi, ktorých stretnem. Prípadne sa prihlásiť na nejakú amatérsku súťaž, kde majú aj ženskú kategóriu. Nie aby si ženy balil, ale len aby si s nimi bol a (nezáväzne) pokecal o niečom. Napríklad o bicyklovaní a turistike, to sa hneď ponúka. Najlepšie výsledky so ženami som mal vtedy, keď som sa o nič konkrétne nesnažil, dovtedy som tiež zažil viacero odmietnutí - a prvý vzťah som mal až v 24-och rokoch. Držím palce.

32 Microz Microz | 22. září 2017 v 17:00 | Reagovat

Ženy pálí za řasnatci. Zařasnatělá ženská na sobě nechá dříví štípat, klidně si o sebe nechá pucovat podrážky, prostě zařasnatělá ženská je úplně slepá.

33 hefo hefo | 22. září 2017 v 17:12 | Reagovat

[32]: A to preto že tie řasy boli také veľké, až jej zakryli oči...

34 Andrew Andrew | 22. září 2017 v 17:20 | Reagovat

[31]: Díky. Na blog jsem zavítal, abych se vypsal z toho, co se nedá jinde říct. Jako když holič zašeptal do vrby o králových oslích uších.

35 Radek Radek | 22. září 2017 v 17:30 | Reagovat

Achjo, to je hrůza s vámi. Ještě před nějakou dobou bych se k vám přidal a teď si jen říkám, jak hloupý jsem byl. Chce to změnit přístup k životu a k sobě samotnému.

Přitom já se nestal krásnějším, nezískal jsem miliony, na něž by se lepily zlatokopky. Ale ženy a nejen ony poznají tu vaši pohodu, poznají, že jste vnitřně v pohodě, stejně tak poznají, pokud je to naopak, a to jim zřejmě neimponuje.

Seznamky nezatracuji. Je ale dobré tam jít s tím, že se nejdeš nutně seznámit, ale hlavně pokecat. Také mám profil bez fotky, výsledek je stejný. Napsal jsem jenom na inzeráty, když vypadal rozumně napsaný, nebyly to blbosti, kde se vyskytují fráze  pls, nezávazně, mám přítele atd. Napsal jsem jim i blbost, když psala o metalu, zeptal jsem se na oblíbenou skupinu jenom. Žádné pokusy o seznámení, žádné úchylné zprávy, jež píše většina. Když jsem byl požádánej, poslal jsem i fotku, jinak neřešit. Jsem tam docela krátce, tak tři tejdny, ale zatím se se mnou (docela) ochotně baví 5 dívek v mém věku z mé oblasti, jedna mi sama napsala, zdali se nepotkáme. Jak by asi reagovaly, kdybych jim napsal „nikdy jsem žádnou neměl, jsem panic, žádná mě nechce, jsem hnusný,...“ Může to být pravda, ale je to přece na nich, ať to posoudí. Já bych teda nesoudil, ale plně rozumím, když nějaká po „žádná mě nechce, jsem hnusný“ přestane reagovat.

Zaujal jsem hodně flegmatický postoj a věnuju se škole, teď když mi skončila brigáda, a jiným věcem (například kurz znakového jazyka, kde jsou zase hlavně jenom dívky). Jsem ještě mladý ve 23. Honza ve 35 není tolik mladý, ale mému otci je skoro 50 a seznamuje se furt, má hodně kamarádek a některé jsou i fakt moc hezký. Milionář to není zdaleka, vzhled netuším, možná průměr. Ale hlavně se dovede normálně bavit a žádná sebelítost. Ta je k ničemu, to vím z vlastní zkušenosti. Člověk pak začne věřit všem těm blbostem, co si namlouvá, a jiní ho tak uvidí taky.

Nebudu zatajovat, že mám v hlavě stále hlavně jenom tu jednu, která mě nechce. Ale překonal jsem to asi nejvíce depresivní období, prázdniny. Chodil jsem celou dobu na brigádu, byl v kontaktu s lidmi, což je hrozně důležité. Když někdo tráví víkendy jenom sám, to k ničemu nevede. Maximálně k depresi. Kde poznat nové lidi není potřeba psát, vždyť právě třeba kurzy jsou skvělý způsob, jsou pro poznání nových lidí jak dělané. Pokud to nebude zrovna kurz pití piva, složení i bude spíše ženské. A ne, všechny nejsou zadané, tento pitomej kec můžete zkoušet jinde. Teď již více znám své spolužačky, tak třetina je nezadaná. Kluky nemohu soudit, protože mám na oboru sotva tři, jeden se zrovna teď dal dohromady s někým ze školy.

Ale všichni kolem mě mi říkají, jak jsem jiný, a přitom mě od vás neodlišuje nic, a zároveň všechno. Jsem stále panic, jenž dívku neměl, ale chovám se jinak. Já vás stále podezírám z trollingu, multiúčtů, ale pokud to myslíte vážně, je to smutný, ale není pozdě na změnu. Pokud však chcete skončit v onom (ne)dobrovolném celoživotním celibátu, máte dobře nakročeno. Bohužel.

36 Andrew Andrew | 22. září 2017 v 17:35 | Reagovat

[35]: Vidíš snažíš se. Já taky. A výsledek zatím nikde. Seznamky úplně nezatracuju, i když to paradoxně z článku tak vypadá. Určité šance dávají, ale stejně lepší by byl svět bez nich. A samozřejmě, že nikdo normální holce nenapíše, že je hnusný a že chce politovat. Je rozdíl si tady anonymně zanadávat na svou smůlu a potom někde vystupovat pod svým jménem a snažit se chovat a mluvit slušně.

37 Radek Radek | 22. září 2017 v 17:43 | Reagovat

[36]: Výsledek ale většinou není hned, že? Já bych chtěl vztah na celý život, tj. desetiletí, má-li trvat hledání 5 let, stejně to bude stát za to. Já mířil hlavně na Honzu a (bratra) Vlaka, ale i tvůj článek je o tom, že my jsme chudáčci a ženy to mají lehké. Jak se to vezme. Díky genderovým stereotypům si my vybíráme, u koho onen první provedeme.
A dotaz, jaké má zdejší anonymní nadávání smysl? Aby jsi tady byl poplácán po zádech, že zůstaneš navždy sám, nic nemá smysl a dívku nenajdeš, nejsi-li krasaveček?

38 Andrew Andrew | 22. září 2017 v 17:58 | Reagovat

[37]: Není hned, proto máme naději. Vztah na co nejdéle, chce možná půlka lidí, možná většina. A smysl nadávání? K čemu byly a jsou zpovednice v kostele? K čemu je Zpovednice na internetu? Možnost si ulevit vyřčením jinde nepublikovatelných věcí. A holky to mají tak těžké, ale v jiném smyslu. Až budou starší a budou děti, ten jejich je může opustit kvůli mladší a hezčí. Proto dnes přebývají mladí kluci a starší ženy. To je důsledek recyklace alfa samců, kterou prosazuje například Streetgame.cz :-D

39 Radek Radek | 22. září 2017 v 18:02 | Reagovat

Pokud zůstaneš u jednoho článku občas, je to v pořádku, ale Honza už vytváří celou novou svoji realitu, a pokud se nejedná o trolling, je psychicky nemocný a je to pro jeho život nebezpečné. S nějakou recyklací alfa samců na mě taky nechoď. :D Už chybí jenom efekt pravoúhlého lichoběžníku, kdo viděl předchozí blog, ten zná...

40 Andrew Andrew | 22. září 2017 v 18:14 | Reagovat

[39]: Já recyklaci nevymyslel. S tím přišla Streetgame. Můžeš to klidně nazvat jinak, ale jiný název na podstatě věci nic nezmění. Víc rozvedených = víc chlapů lovících v mladších vodách nejen na úlet, ale i vztah. A Honza ten by měl vyrazit do světa, dát si oraz od práce  a zkusit štěstí v zahraničí. O cizince v cizí bývá často zájem. Ztratit nemůže nic, může jen získat. Ale to už je na něm, jestli se něčeho odváží.

41 Andrew Andrew | 22. září 2017 v 18:17 | Reagovat

[39]: Svoje pocity už jsem napsal, stejně nevím, co psát dál. Při více článcích bych se opakoval nebo by to byl projev grafomanie.  Zvlášť když ostatní autoři zbylé věci zvládli popsat sami už předtím. 8-)

42 Carolina Reaper Carolina Reaper | 22. září 2017 v 20:02 | Reagovat

[35]: Moc pěkně napsané, klobouk dolů před takovým přístupem k životu. Tady je krásně vidět ta odlišnost oproti zakladatelům/štamgastům tohoto blogu. Přeju ti hodně štěstí.

43 Princ Princ | E-mail | Web | 22. září 2017 v 20:04 | Reagovat

Rád si představuju, že všichni čtenáři streetgame.cz každý den oslovují holky a jsou všichni šťastní :D

U lidí, které potkávám na kurzech a přednáškách, to tak většinou je. Mám pak svůj malý, krásný svět...

Když narazím na někoho, kdo StreetGame čte, a zároveň si místo oslovování chodí stěžovat na tenhle web, trochu mě to zamrzí.

Už ty věci znáš Andrew, mohl by ses mít mnohem lépe.

Snad se ti bude dařit, najdeš si přítelkyni nebo dvě, a nebudeš se muset "ventilovat" tady. Ono to totiž má i morální rozměr: šířením těhle teorií, proč se člověku nemůže dařit, můžeš některého důvěřivého čtenáře poškodit.

44 zeny-nejsou zeny-nejsou | 22. září 2017 v 20:19 | Reagovat

[43]: "přítelkyni nebo dvě..." ty mluv o morálce Kene

Pravoúhlý lichoběžník taky bude

45 Mám rád pivo s rumem Mám rád pivo s rumem | 22. září 2017 v 22:56 | Reagovat

Tak on je tu samej oslovovač. Nevím, proč myslíš, že ne.

46 Kája Kája | 23. září 2017 v 8:56 | Reagovat

[43]: Princi, vsadím se, že jsi krásný řasnatec, po kterém ženské samy letí. To se ti to pak oslovuje holky velmi snadno. Kdybys byl ošklivý, tak můžeš oslovit milion holek s dostaneš milionkrát košem. :-D

47 zeny-nejsou zeny-nejsou | 23. září 2017 v 9:54 | Reagovat

[46]: Zdá se že jsi tady jeden z mála, co nepřišli jenom šikanovat. Kdyby ses chtěl přidat k Hnutí nezapojených, tak napiš na jeden z mailů na konci stránky...

48 Panicoid Panicoid | 23. září 2017 v 11:26 | Reagovat

[43]: Musíš být krasavec už podle tohoto Tvého příběhu:
https://streetgame.cz/na-streetgame-neexistuji-domecky/
A nebo jsi lhář a tuhle pohádku sis vymyslel?

49 Princ Princ | E-mail | Web | 23. září 2017 v 11:33 | Reagovat

Nejsem obzvlášť hezký. V příběhu na ženu zafungovala hlavně:

- odvaha
- sebejistý, hluboký, naplňující hlas, jakým jsem promluvil
- řeč těla

Poslala mi předem pozvánku ( https://streetgame.cz/chce-byt-oslovena/ ), takže nejde o žádný bizár.

50 nerozumím? nerozumím? | 28. září 2017 v 19:00 | Reagovat

Ahojte, nějak tomu pojmu nedobrovolný celibát nerozumím...přece dnes za pár stovek můžete jít do bordelu třeba každý týden a tam si užívat dotyků a sexu dosytosti...vysvětlete mi to, proč je to nazváno nedobrovolný panic, když se může chlap za pár korun nechat odpanit...je to myšleno spíše tak, že nemá takový ošklivý muž nárok na normální vztah?

51 zeny-nejsou zeny-nejsou | 28. září 2017 v 19:16 | Reagovat

Každej není kurevník

52 Kroutící hlavou Kroutící hlavou | 29. září 2017 v 12:35 | Reagovat

[50]:Profesionálka je taky řešení. Jen ne každý stojí o riziko nákazy. A je otázka, jak moc to pomůže hledání vztahu. Přijít o panictví tímto způsobem, znamená, že to člověk nemůže nikde vykecat. A na rande by musel potom stejně lhát. T

53 Kroutící hlavou Kroutící hlavou | 29. září 2017 v 12:37 | Reagovat

[50]: Taky je riziko vzniku závislosti na službách profesionálky. To je jen ztráta peněz, riziko nákazy a kurvení lidského charakteru, když někdo u toho zůstane. Ale v 35 letech už pro chlapa není co ztratit. A pokud nemá lepší řešení...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 honzazbrna@centrum.cz
zapovezeny@seznam.cz